recenzje

Szarpak dla wymagających – testy szarpaków od Hug Dog Team

Szarpaki z polaru to popularna zabawka – rynek pełen jest wykonawców takich szarpaków, nie trudno je też zrobić samemu i to na kilka różnych sposobów. Jednak szarpaki wzmacniane od Hug Dog są zdecydowanie inne!

Od miesiąca mamy przyjemność testować dwa szarpaki ( mniejszy i większy) dzięki Top for Dog i muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczona. Przez cały ten czas szarpaki były intensywnie użytkowane w różnych warunkach, przede wszystkim przez Rodana, który jest profesjonalnym szarpaczem 😀 a wyglądają prawie tak samo jak w dniu kiedy je dostaliśmy.

Dzięki wypełnieniu z linki są znacznie wytrzymalsze niż z samego polaru. Są przez to też twardsze i bardziej sztywne, ale Vigo, który ma delikatny pyś i preferuje miękkie zabawki także uwielbia swój szarpaczek i chętnie się przeciąga 🙂

Jest dość elastyczna co fajnie amortyzuje szarpnięcia. Rozciąga się jednak mniej niż te z samego polaru, dzięki czemu pies, który lubi czuć, że szarpie – nie zniechęca się.  Ma też mega wygodną rączkę  do trzymania wyścieloną polarkiem, co jest ogromną zaletą przy zabawie z mocno szarpiącym psem.

Chodzą z nami nad wodę – świetnie sprawdzają się w wodnych zabawach ponieważ nie toną. Jest to idealna opcja dla Rodana, który uwielbia pływanie i szarpanie.

Testy zakończyłam praniem w pralce w 60st na intensywnym programie – nic złego się nie podziało – zabawki nadal jak nowe 🙂

Zdecydowanie polecam, zarówno dla silnych i bardzo zaangażowanych w szarpanie psów jak i dla tych bardziej delikatnych, które muszą mieć w mordce miękko 😉

Dla tych delikatnych warto jednak wziąć mniejszy rozmiar, bo za duży może być ciężki, zwłaszcza kiedy namoknie.

Wierze, że nasze posłużą nam jeszcze bardzo długo. Jeśli więc szukacie wytrzymałej zabawki, która sprawdzi się w trudnych warunkach, to zdecydowanie warto przejrzeć ofertę Hug Dog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Facebook
Instagram